Viktoria a David Beckham si zakoupili luxusní byt v Miami
úterý, 21. dubna 2020

Viktoria a David Beckham si zakoupili luxusní byt v Miami

Společnost Beckham Brands Limited, vlastněná Davidem Beckhamem, oficiálně uzavřela smlouvu o koupi luxusního střešního bytu v miamské budově One Thousand Museum, která je jedním z posledních projektů slavné architektky Zaha Hadid. Dalším projektem tohoto charakteru je soubor newyorských kondominií 520 West 28th Street, který Ariana Grande nazývá svým domovem. Konkrétně tento projekt budovy, která je na základě svého vzhledu často nazývána také jako "Štírova věž", je však skutečně unikátní. Není to ale žádným překvapením, protože mezinárodně uznávaná Zaha Hadid byla nejen jednou z nejlepších architektek celé Británie, ale rovněž celého světa a to jak v 21. století, tak i v pozdním 20. století. Naneštěstí se však nemohla stát svědkem zrealizování svého neobyčejného projektu, jelikož ještě v březnu 2016 ve věku 65 let náhle zemřela.

placeholder-1024x1024

Hadid se daného projektu ujala z lásky k městu a i proto se v konečném důsledku jeho finální produkt stal skutečně pozoruhodným. Dokonce se stal ústředním tématem jedné z částí dokumentární série neziskové organizace Public Broadcasting Service s názvem "Neskutečné budovy". Díky jeho výšce až 215 metrů je z něj navíc možné pozorovat ať Floridskou lagunu Biscayne Bay, tak i známou arénu basketbalového klubu Miami Heat 's s názvem American Airlines Arena, ale i známý miamský městský park Museum Park.

placeholder-700x466

Proto nejen díky svému vzezření, ale také lokalitě, se ceny obytných jednotek vyšplhaly poměrně vysoko. Počáteční ceny se totiž pohybují v rozmezí od 5,9 milionů dolarů až po 21,85 milionů dolarů. I přesto, že zatím není známa konečná částka, kterou za jeden z deseti Penthouse mrakodrapu Beckhamovi zaplatili, podle informací několika zdrojů je zřejmé, že luxusní bydlení o výměře přibližně tisíc metrů čtverečních bylo prominentní rodině prodáno za částku ve výši téměř 24 milionů dolarů . Na základě výše kupní ceny je proto zřejmé, že Beckhamovi si budou moci dosyta užívat všechny výhradně pět-hvězdičkové služby a vymoženosti budovy.

placeholder-700x394

Důvod koupě přitom ozřejmil mluvčí Davida Beckhama, který ve svém prohlášení uvedl: "Se začátkem působení nového fotbalového týmu Inter Miami CF, jehož je David spoluvlastníkem, je zřejmé, že spolu se svým týmem bude v Miami trávit obrovské množství času. One Thousand Museum je nesmírně speciální budova a proto jsme nadšení z toho, že se můžeme přidat k jejímu komunitě."

placeholder-1000x666

Nové bydlení prominentního páru je přitom maximálně uhlazené, moderní, luxusní a značně futuristické, což do značné míry potvrzují i fotografie jednotlivých prostorů.

placeholder-700x467

Navíc vzhledem k tomu, že rezidenci obývá méně než 100 nájemníků, budova připomíná místo mrakodrapu spíše luxusní hotel, jehož design je Hadid klasikou. Atmosféru hotelu přitom dotváří i 24hodinová vrátná služba a zvláštní prostory vyčleněné na pracovní setkání rezidentů mrakodrapu.

placeholder-1000x563

Střešní byt Beckhamových přitom sestává z deseti obytných jednotek nacházejících se na celém jednom patře, přičemž jejich výměra je již zmíněných 1 026 metrů čtverečních. I na příkladu těchto nájemníků je tak vidět, že soukromí hraje v případě požadavků rezidentů mrakodrapu obrovskou roli.

placeholder-700x394

V případě, že by však zatoužili po trošce společenského kontaktu, s ostatními rezidenty budovy se mohou setkat v dvoupatrových lázních a wellness prostorách, které zahrnují i posilovnu, soukromý plážový klub, parní místnost a saunu. Stejně je pro nájemníky k dispozici i soukromé multimediální kino.

placeholder-1000x666

Konkrétní byt Beckhamových však sestává z pěti ložnic a více než šesti koupelen, přičemž díky francouzským oknům disponuje úchvatnými výhledy na město.

placeholder-996x600

Budova zahrnuje futuristické otevřené prostory s vysokými stropy, na míru vyrobené osvětlení německým industriálním a interiérovým designérem Ulim Petzoldem a kompletně propojenými zvukovými, bezpečnostními a video systémy. Kuchyně v luxusních jednotkách zahrnují křemenové desky a na míru vyrobené italské skříňky.

placeholder-700x466

Obzvláště unikátním aspektem nového domova Beckhamových je přitom jeho přilnavost ke křivkám vnější kostry věže, díky čemuž jsou jeho obývací prostory a ložnice často nepravidelného tvaru.

placeholder-700x467

Obrovské terasy nabízejí svým obyvatelům příležitost vychutnat si teplý miamský vzduch i během obyčejného relaxu či večeře, přičemž úchvatný bazén nacházející se na 61. patře jim zároveň dopřeje příjemné zchlazení se s dechberoucím výhledem na město.

placeholder-1024x596

Luxusní "nebeský" salonek nacházející se o patro výš přitom nabízí společné jídelní prostory a klasické klenuté stěny interiéru Zaha Hadid. Právě v tomto jídelním salónku bude rezidentů hostit oslavovaná newyorská pekařka a cukrářka Mame Sowová, která je kulinářskou ředitelkou celé nově postavené budovy.

placeholder-970x707

Třešničkou na dortu je i soukromá ochranka, špičkové restaurace, soukromé bezpečnostní schránky umístěné v trezoru a soukromé výtahy se vstupem přímo do apartmánů, které jsou klientům k dispozici okamžitě po uzavření smlouvy. Právě to je přitom jedním z největších lákadel bohatých a úspěšných klientů, jakými je koneckonců i rodina Beckhamových. I přes již provedenou koupi tohoto luxusního bydlení se však do něj ještě není možné přestěhovat a proto David s Victorií tráví své volné chvíle prozatím na britském venkově.

image_placeholder Tipy pro architekty pracující z domova během pandemie
pátek, 17. dubna 2020
Celosvětové vypuknutí pandemie způsobilo, že velmi mnoho lidí je nuceno pracovat z domova. Mezi nimi se tak samozřejmě nacházejí i…
Více informací
image_placeholder Viktoria a David Beckham si zakoupili luxusní byt v Miami
úterý, 21. dubna 2020
Společnost Beckham Brands Limited, vlastněná Davidem Beckhamem, oficiálně uzavřela smlouvu o koupi luxusního střešního bytu v miamské budově One Thousand…
Více informací
image_placeholder Jak vypadá homeoffice interiérových designérů a architektů?
úterý, 7. dubna 2020
Pandemie koronavirus a s ní související domácí karanténa celé společnosti má jednoznačně již v současnosti zásadní dopad na každou oblast…
Více informací

Sledujte nás na: